خرید اقساطی موبایل

آیا خرید اقساطی موبایل به صرفه است؟

آیا خرید اقساطی موبایل به‌ صرفه است؟

یکی از انواع ابزارهایی که در شرایط فعلی مورد نیاز افراد مختلف و اقشار متعدد است، گوشی‌های موبایل هستند. به ‌ویژه این ‌که بسیاری از افراد با استفاده از این ابزار هوشمند، کسب ‌و کار خود را انجام می‌دهند. بنابراین استفاده از یک گوشی، نیاز ضروری آن‌ها است. از طرف دیگر، این ابزار لازم است حداقلی از امکانات را داشته باشند تا بتوان از آن‌ها در کاربردهای مورد نظر استفاده کرد. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر، قیمت انواع گوشی موبایل در بازار بسیار بالا است. فروشندگان گوشی‌ها و لوازم جانبی نیز به ‌دنبال فروش هر چه بیشتر محصولات خود هستند و خریداران نیز به این ابزار، نیاز دارند. بنابراین بسیاری از کسب ‌و کارهایی که به خرید و فروش گوشی موبایل و یا لوازم جانبی آن مشغول هستند به تدابیری اندیشیده‌اند تا خرید و فروش‌ موبایل را برای خود و برای خریداران، ساده‌تر گردانند. ازجمله این راهکارها می‌توان به خرید اقساطی و فروش قسطی گوشی موبایل و لوازم جانبی آن اشاره کرد.

مزایا و معایب خرید اقساطی موبایل

برای این ‌که بدانید خرید اقساطی موبایل با توجه به شرایط اقتصادی شما، اقدامی به‌صرفه و مناسب است یا نه؛ لازم است چند نکته را در نظر بگیرید. از جمله این نکات می‌توان مزایای خرید قسطی موبایل را نام برد.

خرید اکنون، پرداخت در ماه‌های بعد

همان‌طور که گفته شد با توجه به قیمت بالای انواع گوشی‌های تلفن‌ همراه در بازار، عده زیادی از افراد نمی‌توانند هزینه مورد نیاز آن را به ‌صورت یکجا پرداخت نمایند. بنابراین در صورتی ‌که خرید قسطی این دستگاه‌ها، امکان‌پذیر باشد می‌توانند گوشی مورد نظر خود را اکنون، انتخاب و خریداری نمایند و سپس در زمان‌های مقرر و تعیین‌شده، هزینه خرید قسطی آن را پرداخت کنند.

خریدی زودتر و مناسب‌تر

همان‌طور که می‌دانید قیمت محصولات دیجیتال و هوشمند از جمله انواع گوشی موبایل، روز به ‌روز در حال افزایش است. بنابراین در صورتی ‌که قصد داشته باشید صبر کنید تا پول و هزینه مورد نیاز برای خرید یک گوشی را در ماه‌های آینده، فراهم کنید و سپس به خرید نقدی و یک‌جای این محصولات دست بزنید، ممکن است این امکان برای شما فراهم نشود. چراکه قیمت این محصولات احتمالا تا آن زمان، افزایش بیشتری نیز پیدا خواهد کرد. پس می‌توانید زودتر اقدام به خرید کنید و از این نظر نیز متضرر نشوید.

رهایی از فشار پرداخت نقدی

خرید یک وسیله گران ‌قیمت و ضروری به روش اقساطی موجب می‌شود تا ما از فشار ناشی از پرداخت یک‌جای هزینه راحت شویم. در این شرایط، مبلغی به ‌عنوان پیش ‌پرداخت وسیله مورد نظر پرداخت می‌شود و سپس در ماه‌های بعدی و بدون هیچ‌گونه فشار کاری، قسط‌های آن، پرداخت خواهد شد.

خرید چند وسیله

خرید اقساطی گوشی به شما این امکان را می‌دهد که تمامی سرمایه خود را برای خرید گوشی، اختصاص ندهید و بتوانید بخشی از آن را نیز به ‌عنوان منبع مالی برای کسب و کار خود در نظر بگیرید. در این ‌صورت می‌توانید به خرید چند وسیله ضروری و مورد نیاز خود دست بزنید و پس ‌از پایان اقساط آن‌ها، چندین نمونه از کالاهای مختلف را در دست داشته باشید.

اما در چنین شرایطی نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در هنگام خرید اقساطی گوشی و لوازم جانبی، به ‌طور حتم مبلغی به آن اضافه خواهد شد که این عامل را می‌توان از معایب عمده خرید اقساطی گوشی به شمار آورد. بنابراین پیش‌ از اقدام به خرید اقساطی موبایل و یا لوازم جانبی آن بهتر است این مبلغ و قیمت موبایل مورد نظرتان را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید تا به این تشخیص دست یابید که آیا خرید قسطی گوشی موبایل برای شما صرفه اقتصادی مورد نظر را دارد یا خیر.

نکات پیش از خرید اقساطی گوشی موبایل

برای خرید و فروش اقساطی گوشی‌های مختلف با برندهای متعدد، از جمله گوشی آیفون، سامسونگ، شیائومی و… لازم است چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. توجه به این نکات باعث می‌شود تا خرید قسطی انواع موبایل برای شما صرفه اقتصادی مناسبی به‌ همراه داشته باشد.

از جمله نکات بسیار مهم در چنین شرایطی این است که حتما در ابتدا یک فروشگاه حضوری و یا اینترنتی بسیار معتبر پیدا کنید و سپس در زمینه خرید خود، اطلاعات کافی را به دست آورید تا خریدی ایمن را تجربه کنید. از آنجایی‌که به ‌طور معمول، در هنگام خرید اقساطی موبایل، مبلغی به ‌صورت ماهیانه بر روی قیمت اصلی و واقعی آن کشیده می‌شود، لازم است قبل ‌از خرید قسطی، قیمت گوشی و یا لوازم جانبی مورد نظرتان را به دست آورید و سپس به محاسبه قیمتی که باید برای قیمت اصلی گوشی و اقساط آن پرداخت نمایید، اقدام کنید.

برای دستیابی به این منظور در ادامه این مقاله قصد داریم به برخی از مواردی که در قیمت گوشی موبایل اثراتی را ایجاد می‌کند و قیمت آن را با تغییر و تحولاتی مواجه می‌کند بپردازیم تا شما بتوانید قیمت گوشی مورد نظر را در شرایط خرید اقساطی محاسبه کنید و به خریدی مناسب و به صرفه دست بزنید.

عوامل مؤثر بر قیمت گوشی موبایل در خرید اقساطی

همان‌طور که می‌دانید و پیش ‌از این نیز گفته شد در هنگام خرید قسطی یک محصول، از آنجایی ‌که مجبور نیستید کل هزینه آن را یکجا پرداخت نمایید، مبلغی به قیمت خرید محصول مورد نظر اضافه خواهد شد. بنابراین در شرایط خرید قسطی لازم است حتما به این نکته فکر کنید که آیا در چنین شرایطی، خریدتان مناسب خواهد بود یا نه.

همان‌طور که می‌دانید بین گوشی موبایلی که برای خرید قسطی انتخاب می‌کنید و مشخصات و هم‌چنین قیمت آن ارتباط وجود دارد. از طرف دیگر برای این ‌که بدانید خریدتان مناسب و به‌ صرفه است یا نه لازم است به نرخ ارز و هم‌چنین برند گوشی مورد نظر نیز توجه داشته باشید. در ادامه به ‌شرح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.


مشخصات و ویژگی‌های گوشی‌های موبایل

در هنگام خرید گوشی موبایل، توجه به مشخصات و ویژگی‌های آن از جمله نکات و موارد ضروری به شمار می‌رود. در هنگام خرید قسطی این محصولات نیز نباید به این ویژگی‌ها بی توجه باشید. بعضی از افراد در هنگام این روش خرید با مشاهده قیمت‌ها و یا شرایط قسطی، مشخصات و ویژگی‌های موبایل مورد نظر خود را فراموش می‌کنند. در صورتی که در هنگام خرید قسطی، توجه به این عامل و هم‌چنین مبلغی که برای خرید قسطی به مبلغ اصلی گوشی، افزوده می‌شود، لازم است.

در حالت معمول، کیفیت قطعاتی که بر روی گوشی مورد نظر نصب ‌شده، قیمت نهایی آن را با تغییر و تحولاتی مواجه خواهد ساخت. بنابراین اگر گوشی مورد پسند شما امکانات بیشتری داشته باشد و کیفیت قطعات به‌ کار رفته در تولید آن نیز مناسب‌تر باشد، به‌ طور حتم قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. بنابراین لازم است مبلغی را نیز برای خرید قسطی در نظر بگیرید و از طرف دیگر در تعیین قیمت گوشی مناسب، عواملی از قبیل فضای ذخیره ‌سازی اطلاعات، کیفیت دوربین به‌ کار رفته در گوشی مورد نظر، نوع نمایشگر و کیفیت آن، رابطه کاربری و… نیز از دیگر عواملی هستند که قیمت گوشی موبایل را تغییر می‌دهند و توجه به این ویژگی‌ها در هنگام خرید اقساطی موبایل نیز ضرورت اساسی دارد.

توجه به شرکت تولیدکننده و برند گوشی موبایل

در هنگام خرید اقساطی گوشی موبایل، هم‌چنین لازم است برند محصول را مورد بررسی قرار دهید. در حال حاضر، انواعی از این محصولات دیجیتالی و هوشمند در بازار وجود دارند. هر یک از این محصولات نیز قیمت‌های متفاوتی دارند. برخی از برندها از قبیل شیائومی، سامسونگ، اپل و… به دلیل نام و عنوان تجاری خود، قیمت‌های بالاتری هم دارند. بنابراین با در نظر گرفتن عامل برند می‌توانید هزینه نهایی خرید اقساطی موبایل را مورد محاسبه قرار دهید. در حالت معمول، هرچه برند، نام و آوازه بیشتری داشته باشد قیمت محصولات آن برند نیز بیشتر خواهد بود. از طرف دیگر در بسیاری از مواقع، کیفیت قطعات آن برند نیز بالاتر است. بنابراین با در نظر گرفتن کیفیت قطعات و برند می‌توانید به خرید اقساطی موبایل با صرفه مناسب دست بزنید.

توجه به گارانتی گوشی مورد نظر

بسیاری از افراد و فروشندگانی که گوشی‌های موبایل را به ‌صورت اقساطی در اختیار خریداران قرار می‌دهند نسبت ‌به گارانتی این محصولات، بی‌توجه هستند. بنابراین خریداران، گوشی را خریداری می‌کنند که گارانتی ندارد. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی ‌که گوشی مورد نظرتان به دلیل شرایط اقساطی که دارد، از داشتن گارانتی، بی‌بهره باشد، خریدتان خریدی به ‌صرفه و اقتصادی و مناسب نخواهد بود. چراکه همان‌طور که می‌دانید گارانتی، درحقیقت، یک نوع ضمانت است که شما می‌توانید برای این‌ که اطمینان پیدا کنید که محصول مورد نظرتان، مشکلی ندارد از آن استفاده کنید.

بنابراین در صورتی ‌که برای خرید اقساطی موبایل یک فروشگاه معتبر پیدا کنید این محصول را حتما با گارانتی معتبر به شما تحویل خواهد داد و قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. این عامل نیز قیمت نهایی خرید قسطی موبایل را تغییر می‌دهد. بنابراین با در نظر گرفتن هر یک از این عوامل می‌توانید به این نکته پی ببرید که خرید قسطی موبایل که در حال حاضر در نقاط مختلف کشور از جمله تهران، کرج، گوهردشت، جهانشهر، مهرشهر و یا مناطق مختلف از جمله منطقه 22 و…. رواج پیدا کرده ‌است برای شما اقدامی به ‌صرفه و سودآور است یا نه.

جهت خرید اقساطی موبایل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

موبایل سامسونگ گلکسی A52

بررسی موبایل سامسونگ گلکسی A52

موبایل سامسونگ گلکسی A52

سامسونگ ؛ آغازگر تکامل گوشی‌های میان‌رده ، به تازگی محصولی خارق العاده به خانواده میان رده گلکسی سامسونگ اضافه شده است؛ به نام موبایل سامسونگ گلکسی A52 .

چند سالی است که میان رده‌های سری گلکسی A سامسونگ، بازار گوشی‌های هوشمند را در دست گرفته‌اند. این خانواده محبوب که در حال حاضر توانایی رقابت با گوشی‌های پرچم‌دار بسیاری از برندهای موجود در بازار را دارد، تمامی سلیقه‌ها را پوشش داده و هرکسی با هر بودجه‌ای می‌تواند گزینه مناسب با نیاز و شرایط خود را از میان این جمع انتخاب کند.

یکی از موفق‌ترین گوشی‌های سامسونگ در سال‌های اخیر که توانست رضایت طیف وسیعی از کاربران را به خود جلب کند، A51 بود. با توجه به پیروزی این گوشی در رقابت با مدل‌های مشابه دیگر برندها، حال موبایل سامسونگ گلکسی A52 به بازارهای بین‌المللی عرضه شده تا این روند را با قدرت بیشتری ادامه دهد!

در این مقاله در تلاشیم تا این گوشی را از جهات بسیاری مورد ارزیابی قرار دهیم تا با شناسایی نقاط مثبت و منفی آن، به شما کمک کنیم بدون مشکل و به راحتی، تصمیم بگیرید که آیا این گوشی ارزش خرید دارد یا خیر!؟

طراحی متفاوت

به تازگی سامسونگ، طراحی گوشی‌های خود را وارد مراحل تازه‌ای کرده است. این تغییر با سری گلکسی S21 آغاز و با میان رده‌ها ادامه پیدا کرد.

بدنه موبایل سامسونگ گلکسی A52 مانند سایر میان رده‌های این برند از جنس پلاستیک بوده اما نقطه تمایز آن استفاده از پلاستیک مات است که ظاهری جذاب‌تر و مدرن‌تر از گذشته به این دستگاه بخشیده است. علاوه بر آن، استفاده از گوریلاگلس 5 در نمایشگر این گوشی سبب شده است تا این صفحه نمایش در برابر ضربه و خش مقاوت بیشتری از خود نشان دهد.

تغییر دیگری که زیبایی بیشتر موبایل سامسونگ گلکسی A52 را در پی داشته است، طراحی بهتر و مناسب‌تر فریم دوربین‌ها بوده است. در نسل قبل، شاهد یک قاب پلاستکی براق بودیم که فریم مشکی رنگ دوربین روی آن قرار گرفته و لنزهای دوربین را در خود جای داده بود. اما در این نسل، این طراحی تغییر کرده و فریم دوربین متناسب با رنگ بدنه دستگاه طراحی شده است. این طراحی سبب می‌شود تا هماهنگی بیشتری را در قاب پشتی شاهد باشیم.

تغییر منفی که در این طراحی جدید موبایل سامسونگ گلکسی A52 وجود دارد و می‌توان به آن اشاره کرد بیرون زدگی فریم دوربین‌ها در قسمت پشتی گوشی است. این بیرون زدگی سبب می‌شود تا در زمان قرار دادن دستگاه بر روی سطوح صاف، گوشی تکان خورده و احتمال آسیب داشته باشد. همچنین دوربین‌ها بیشتر در معرض خط و خش قرار می‌گیرند.

در نهایت در مورد طراحی این گوشی باید اضافه کنیم که A52 نسبت به نسل‌های گذشته خود، سنگین‌تر و ضخیم‌تر شده است به طوری که وزن 172 گرمی آن به 189 گرم رسیده و از نظر ضخامت نیز 7.9 میلی متر به 8.4 میلی متر افزایش پیدا کرده است. شاید این تصور برای شما پیش بیاید که گلکسی A51 محصول خوش دست‌تری باشد اما فراموش نکنیم که A52 همچنان از وزن و ضخامت مناسبی برخوردار است.

موبایل سامسونگ گلکسی A52

 

نمایشگری با وضوح بالا

موبایل سامسونگ گلکسی A52 از نمایشگر 6.5 اینچی و از نوع سوپر آمولد با تراکم پیکسلی 407 برخوردار است که از دو جهت نسبت به نسل قبل پیشرفت قابل توجهی داشته که تجربه کاربری مناسب‌تری را برای خریداران فراهم می‌کند. اولین پیشرفت در ارتباط با نرخ نوسازی 90 هرتزی نمایشگر است که باعث می‌شود گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی و اسکرول کردن در منوها تجربه بسیار لذت بخشی باشد.

پیشرفت دوم در ارتباط با روشنایی 800 نیت صفحه نمایشگر است که سبب می‌شود در زمان روشنایی زیاد و محیط باز، محتوا به صورتی کاملا خوانا برای کاربران به نمایش در بیاید.

اسپیکر پرقدرت

در نهایت سامسونگ در برابر اعتراض گسترده کاربران خود عقب نشینی کرده و بر روی گوشی‌های میان رده خود اسپیکرهایی با توان تولید صدای استریو نصب کرد. این موضوع، پیشرفت بسیار قابل توجهی نسبت به نسل قبل میان رده‌ها است زیرا صدایی با کیفیت‌تر و فراگیرتر به گوش شما می‌رسد.

دوربین باکیفیت

این روزها سامسونگ در تمام گوشی‌های میان رده خود از ترکیب 4 دوربین اصلی (64 مگاپیکسل)، فوق عریض (12 مگاپیکسل)، ماکرو (5 مگاپیکسل) و عمق میدان استفاده می‌کند و موبایل سامسونگ گلکسی A52 نیز از این قاعده مستثنی نیست. این دوربین‌ها به شکل قابل ملاحظه‌ای توانسته‌اند رضایت کاربران را جلب کرده و تصاویری با کیفیتی بالا در اختیارشان بگذارند.

علاوه بر آن دوربین سلفی این گوشی سنسوری 32 مگاپیکسلی دارد که از قابلیت Quad Bayer بهره می‌برد؛ به همین دلیل هم به صورت پیش فرض عکس‌هایی 8 مگاپیسکلی گرفته و هم در نهایت کیفیت  به ضبط ویدئو می‌پردازد.

سخت افزاری بی‌نقص

در موبایل سامسونگ گلکسی A52 شاهد استفاده از تراشه 8 نانومتری اسنپدراگون 720G هستیم. این تراشه به هشت هسته پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی Adreno 618 مجهز است که می‌تواند نیاز شما را در پردازش مسائل مختلف به بهترین شکل برطرف سازد.

به طور کلی باید عنوان کرد که موبایل سامسونگ گلکسی A52 در مقایسه با نسل گذشته خود، در زمینه سخت افزار با پیشرفت قابل توجهی روبه‌رو شده است و نمی‌توان نکته منفی از این منظر برای این گوشی در نظر گرفت.

باتری 500 آمپری

سامسونگ، این تلفن همراه میان رده خود را به یک باتری 4500 میلی آمپر ساعتی مجهز کرده که نسبت به نسل قبل 500 میلی آمپر بیشتر ظرفیت دارد. موبایل سامسونگ گلکسی A52 می‌تواند یک روز کامل شارژدهی داشته باشد.

در نهایت می‌توان به جرئت عنوان کرد که گلکسی A52 از جمله میان‌رده‌هایی است که ارزش خرید بالایی دارد. سامسونگ برای افزایش فروش خود تلاش کرده تا میان قیمت و امکانات این دستگاه تناسب برقرار کند. در همین راستا این محصول در تمامی زمینه‌ها با توجه به بازه قیمتی، عملکرد مناسبی از خود نشان داده و ضعف چندانی ندارد.

موبایل Redmi Note 10 شیائومی

موبایل Redmi Note 10 شیائومی

موبایل Redmi Note 10 شیائومی

به دنبال موفقیت بالای این دستگاه، این شرکت چینی، سری جدید را با نام موبایل Redmi Note 10 شیائومی

روانه بازار کرد. شیائومی با عرضه این محصولات به دنبال آن است که به کاربران نشان دهد محصولاتش از ارزش خرید بالایی برخوردار بوده و می‌تواند با قیمت مناسب و ویژگی‌های منحصر به فرد، بسیاری زا رقبای خود را کنار  بزند.

در این مقاله در تلاشیم تا موبایل Redmi Note 10 شیائومی را از جنبه‌های گوناگون و بسیاری مورد بررسی قرار دهیم تا با مشخص کردن تمام نکات مثبت و منفی آن، به شما کمک کنیم تا آسان‌تر تصمیم به خرید بگیرید.

 

موبایل Redmi Note 10 شیائومی

 

طراحی متفاوت

شیائومی طراحی این سری از گوشی‌های خود را تغییر داده است به نحوی که نمی‌توانید به سادگی شباهتی میان آن و نسل قبلی پیدا کنید. در این دستگاه، دوربین‌ها در مرکز قرار نداشته و به سمت چپ پنل پشتی منتقل شده‌اند. این کار با استقبال بالای مخاطبان روبه‌رو شده است؛ استقبالی که در نتیجه آن این برند تصمیم گرفته است تا دوربین گوشی‌های نسل جدید خود را به این شکل طراحی کند.

قاب پشتی موبایل Redmi Note 10 شیائومی برخلاف گوشی‌های گران قیمت بازار که عموما از جنس شیشه هستند، با پلاستیک طراحی شده است. نکته قابل توجه در مورد این گوشی این است که Redmi Note 10 از گوریلاگلس 3 جهت مراقبت از نمایشگر بهره می‌برد که نسبت به نسل قبلی خود پسرفت عجیبی به شمار می‌رود.

این دستگاه با وزن 179 گرمی خود، با کاهش وزن 20 گرمی روبه‌رو شده است که علت این امر استفاده از پلاستیک برای ساخت آن است، همچنین با کاهش اندک اندازه‌ی نمایشگر، ابعاد این گوشی نیز کمی کوچک‌تر از پیش شده و حالا بهتر می‌توان آن را با یک دست کنترل کرد.

پیشرفت قابل ملاحظه در مورد گوشی‌ Redmi Note 10 مقاومت آن در برابر آب است؛ به عنوان مثال در زمان بارش باران شما هیچ نگرانی در مورد گوشی خود نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که تمام شرکت‌های سازنده عنوان کرده‌اند که بهتر است قابلیت ضد آب بودن دستگاه خود را امتحان نکنید، زیرا به هر دلیل ممکن است این قابلیت از بین برود. در واقع این تضمین در گوشی‌های پرچمدار بیشتر از این جهت است که اگر به طور اتفاقی مسئله‌ای پیش آمد، دستگاه می‌تواند مقاومت کند.

در قسمت جلویی این محصول، نمایشگری 6.43 اینچی وجود دارد که حدودا 83.5 درصد از قاب جلویی را به خود اختصاص داده و یک دوربین سلفی را در قسمت بالایی خود جای داده است. دوربین سلفی نسل قبل، درون حفره‌ای در سمت چپ جاگذاری شده بود اما شیائومی در این دستگاه ترجیح داده که آن را به وسط منتقل کند.

شاید بتوان نقطه ضعف این دستگاه را حاشیه‌های نسبتا زیاد به خصوص در لبه پایینی دانست.

موبایل Redmi Note 10 شیائومی در سه رنگ مشکی، سفید و سبز عرضه شده است. رنگ سبز این محصول از جذابیت بالایی برخوردار است به طوری که از قسمت بالایی به مرور کمرنگ شده و در نهایت در پایین ترین‌بخش به رنگ سفید می‌رسد.

نمایشگر منحصر به فرد Redmi Note 10 شیائومی

نمایشگر این گوشی با پنل امولد مجهز شده است که پیشرفتی قابل توجه نسبت به نسل‌های قبلی محسوب می‌گردد. این پنل که پیش از این تنها در گوشی‌های پرچمدار و گران قیمت استفاده می‌شد، امروزه در گوشی‌های میان‌رده نیز به کار گرفته می‌شود. به طور مثال عمق رنگ مشکی در نمایشگرهای امولد بسیار بیشتر است.

کیفیت صفحه نمایش موبایل Redmi Note 10 شیائومی بسیار متناسب با قیمت پرداختی شما خواهد بود و قطعا شما را راضی خواهد کرد. علاوه بر آن رنگ‌ها در این صفحه نمایش به شکلی پویا و جذاب نمایش داده می‌شوند که در نهایت سبب می‌شود تا برای مشاهده محتواهای مختلف و گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی مناسب باشد.

دوربین Redmi Note 10 شیائومی

مانند دیگر گوشی‌های میان رده، این محصول نیز از چهار دوربین بهره برده است؛ و به طور کلی لنزهای عریض، فوق عریض، ماکرو و عمق میدان را شامل می‌شود.

دوربین اصلی

دوربین اصلی ردمی نوت 9 از سنسور 48 مگاپیکسلی مدل Samsung S5KGM1 استفاده می‌کرد که در این نسل این سنسور به یک سنسور 48 مگاپیکسلی سونی مدل Sony IMX582 Exmor RS ارتقا کرده است.

نکته‌ای که در مورد دوربین اصلی Redmi Note 10 شیائومی وجود دارد این است که فوکوس در برخی عکس‌ها به خوبی انجام نمی‌شود و سوژه مورد نظر حالت نرم و آبرنگی به خود می‌گیرد. ممکن است این مشکل با بروزرسانی‌هایی که شیائومی در آینده عرضه می‌کند، برطرف شود.

اگر در زمان عکس برداری در شب، قابلیت نایت مود را روشن کنید، همه چیز به مراتب بهتر می‌شود؛ این ویژگی نویز عکس‌ها را کاهش داده و رنج دینامیکی گسترده‌تری را به ثبت می‌رساند تا بتوان به وسیله آن سایه‌ها را با جزئیات بهتری به ثبت رساند.

در پایان باید اشاره کنیم که این گوشی ارزش پول پرداختی شما را داشته و رضایت‌تان را جلب می‌کند. به طور کلی می‌توان اذعان داشت که شیائومی با معرفی این محصول، موفقیت خوبی نسبت به سال پیش کسب کرده است.

موبایل سامسونگ گلکسی A72

موبایل سامسونگ گلکسی A72

موبایل سامسونگ گلکسی A72

در این مقاله قصد داریم یکی از محبوب‌ترین میان‌رده‌های این برند یعنی  موبایل سامسونگ گلکسی A72 را بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید.

سامسونگ همواره یکی از محبوب‌ترین برندهای ایرانی بوده و هرساله با تولید گوشی‌های متعدد در قیمت‌های گوناگون، علاقه‌مندان بیشتری نیز پیدا کرده است. گوشی‌های میان‌رده سری A این شرکت، از جهت داشتن قیمت مناسب و سخت افزار باکیفیت، با بسیاری از گوشی‌های پرچم‌دار برندهای دیگر برابری می‌کنند.

موبایل سامسونگ گلکسی A72

صفحه نمایشی منحصر به فرد:

صفحه نمایش، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر گوشی است و ما برای انجام هر کاری از آن استفاده می‌کنیم، پس در گام نخست به سراغ بررسی صفحه نمایش این گوشی می‌رویم.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که گوشی‌های هوشمند سامسونگ، به دلیل استفاده از پنل‌های AMOLED و  Super AMOLEDبا مشکل بی‌کیفیت بودن صفحه نمایش روبه‌رو نخواهند بود.

صفحه نمایش همواره یکی از نقاط قوت سامسونگ بوده است به طوری که با به کارگیری پنل‌های زیبا و به روز، تصاویری با کیفیت را برای کاربران به نمایش می‌‌گذارد. این موضوع ممکن است شما را در مورد کیفیت دوربین به اشتباه بیاندازد و برای شما این تصور به وجود بیاید که کیفیت دوربین بیش از آن چیزی است که در مشخصات گوشی درج شده است.

موبایل سامسونگ گلکسی A72 نیز مانند دیگر گوشی‌های برجسته سامسونگ، از یک صفحه نمایش 6.7 اینچی برخوردار است که 84.9 درصد از پنل رویی را دربرگرفته است. این صفحه نمایش به علت داشتن رزولوشن 1080 × 2400 از کیفیت بالایی برخوردار بوده و می‌تواند رضایت کاربران را جلب نماید.

اما نکته حائز اهمیت درباره صفحه نمایش موبایل سامسونگ گلکسی A72 ، استفاده از Super AMOLED است که حتی در زیر نور شدید خورشید نیز تجربه کاربری لذت بخشی را برای شما رقم می‌زند.

طراحی متفاوت:

با توجه به اندازه و ابعاد موبایل سامسونگ گلکسی A72 ، وجود حسگر اثرانگشت روی صفحه نمایش و گوشه‌های خمیده شاید این تصور برای شما به وجود آید که این گوشی از نظر طراحی تفاوت چندانی با گوشی نسل قبل خود یعنی  ندارد.

طراحی متفاوت دوربین‌ها این موضوع را به طور کلی نقض می‌کنند؛ دوربین سلفی موبایل سامسونگ گلکسی A72 در وسط صفحه نمایش تعبیه شده و 4 دوربین اصلی و فلش گوشی نیز

در سمت راست پنل پشتی قرار گرفته‌اند.

بخشی که دوربین اصلی بر روی آن قرار گرفته است کمی برجسته‌تر از قسمت‌های دیگر می‌باشد؛ البته با توجه به ضخامت کم گوشی‌ و همچنین سنسور دوربین‌های نصب شده روی دستگاه، این مسئله کاملا طبیعی بوده و جای هیچ اعتراضی را باقی نمی‌گذارد.

تنها نکته‌ای که در طراحی این گوشی وجود دارد و می‌توان از آن به عنوان نکته‌ای منفی یاد کرد، استفاده از پلاستیک در بدنه این دستگاه است. درحالیکه گوشی‌های رده پایین و ارزان قیمت دیگر برندها ازجمله نوت 10 پرو شیائومی با بدنه با کیفیت‌تری به بازار عرضه شده‌اند.

سخت افزار:

پردازنده 8 هسته‌ای به کار رفته در موبایل سامسونگ گلکسی A72 ، مناسب برای یک دستگاه میان رده با این رنج قیمتی است که نصب و استفاده از اپلیکیشن‌های نسبتا سنگین را بدون هیچ مشکلی انجام می‌دهد.

در کنار این پردازنده 8 هسته‌ای، پردازنده‌ی گرافیکی Adreno 618 نیز تعبیه شده است که وظیفه‌ی رسیدگی به پردازش‌های گرافیکی را برعهده دارد. این پردازنده، یک پردازنده‌ی گرافیکی معمولی است و نیاز کاربران را تا حد بسیار زیادی برطرف می‌کند.

حافظه‌ی موبایل سامسونگ گلکسی A72 در دو نسخه‌ی 128 و 256 گیگابایتی به بازار عرضه شده است و البته که با توجه به گذشته در هردوی آن‌ها درگاه سیم‌کارت دوم با درگاه کارت حافظه مشترک است.

دوربینی همراه با فیلترهای متنوع:

در سال‌های گذشته، کاربران و سازندگان توجه زیادی به دوربین و کیفیت آن نشان نمی‌دادند، اما امروزه این موضوع یکی از ملاک‌های انتخاب کاربران است و کیفیت دوربین‌ها برای خرید یک گوشی خوب در اولویت قرار می‌گیرند.

در همین راستا، شرکت‌های مختلف، حجم عظیمی از فعالیت‌ و بودجه‌های خورد را بر دوربین گوشی‌های هوشمند متمرکز کرده و تلاش کرده‌اند تا گوشی‌ها را همراه با دوربین‌های با کیفیت‌تری در اختیار کاربران قرار دهند. در نتیجه در طی چند سال ما از دوربین‌های تک لنزه و تقریبا بی‌کیفیت به استفاده از 5 الی 6 دوربین در قاب پشتی اسمارت‌فون‌ها رسیدیم که کیفیتی مشابه با دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی دارند.

دوربین موبایل سامسونگ گلکسی A72 از 4 لنز مجزا تشکیل‌ شده و در اون به زوم اپتیکال هم به‌شدت توجه شده است و نقطه تمایز آن با مدل‌های قبلی داشتن زوم 30 برابری است. نکته‌ای که تا سال‌های گذشته تنها در گوشی‌های پرچمدار سامسونگ استفاده می‌شده است.

دوربین اصلی این گوشی یک لنز 64 مگاپیکسلی بوده که از لرزش‌گیر اپتیکال برخوردار است تا در صورت لرزش دست در زمان عکاسی و فیلم برداری، تصاویر همچنان کیفیت بالایی داشته باشند.

دوربین دوم، دوربین تله فوتو 8 مگاپیکسلی است که به مواردی مانند فوکوس خودکار و لرزش‌گیر اپتیکال مجهز شده تا بهترین بازده را برای کاربران به همراه داشته باشد.

لنز سوم موبایل سامسونگ گلکسی A72 از نوع اولتراواید بوده و کیفیتی برابر با 12 مگاپیکسل با پوشش 133 درجه‌ای دارد که به‌علت فاصله‌ی کانونی زیاد، امکان ثبت تصاویر با پس‌زمینه‌های بزرگ را برای کاربران فراهم می‌کند.

در نهایت دوربین چهارم این گوشی ، لنز ماکرو 5 مگاپیکسلی دارد که برای ثبت تصاویر با جزئیات بیش‌تر بسیار مفید است.

از نکات بسیار جالب و هیجان انگیز در مورد دوربین این گوشی استفاده از برخی فیلترهای اسنپ چت است.

خصوصیات و ظرفیت باتری:

سامسونگ در این موبایل سامسونگ گلکسی A72 یک باطری 5000 میلی‌آمپری کار گذاشته است که بر اساس گفته‌ها می‌تواند تا حداکثر تا دو روز شارژ ذخیره کند. البته این موضوع برای کاربرانی که اینترنت‌شان تمام مدت روشن است و یا با گوشی بازی می‌کنند صدق نمی‌کند. اما در صورت استفاده بالا نیز می‌توانید تا یک روز کامل شارژ خود را نگه دارید.

موبایل شیائومی می اولترا 11

موبایل شیائومی می اولترا 11

موبایل شیائومی می اولترا 11

در این مقاله به معرفی موبایل شیائومی می اولترا 11 میپردازیم. شیائومی تلاش کرده است تمامی قابلیت‌های مثبت و کاربردی را درون دستگاهی واحد قرار داده و آن را به رقیبی قدر برای بهترین تلفن‌های هوشمند برندهای مختلف تبدیل کند.

موبایل شیائومی می اولترا 11 دارای دوربین‌هایی فوق حرفه‌ای و نمایشگر دوم در قسمت پشتی گوشی است که با امکانات منحصربه فرد خود، بدون شک در آینده‌ای نزدیک به یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند این برند تبدیل خواهد شد.

در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی‌های استثنایی این گوشی را بررسی کنیم.

 

موبایل شیائومی می اولترا 11

نمایشگر و بدنه

موبایل شیائومی می اولترا 11 نمایشگری 6.81 اینچی و مجهز به فناوری AMOLED دارد. نمایشگر باکیفیت این گوشی، از برترین ویژگی‌های آن به شمار می‌رود و نباید آن را نادیده گرفت.

نسبت نمایشگر MI 11 Ultra به بدنه 91.4 است که از رزولوشن 1440 در 3200 با تراکم پیکسلی 515ppi برخوردار است.علاوه بر آن اطراف و حاشیه‌های این گوشی بسیار نرم و خمیده طراحی شده‌اند تا بهترین تجربه کاربری را برای خریداران به ارمغان بیاورند. قسمت پشتی این گوشی از سرامیک ساخته شده که علاوه بر زیبایی استقامت بالایی نیز داشته باشد.

نرم افزار و سخت افزار

موبایل جدید شیائومی می اولترا 11، با جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید 11 به روزرسانی شده و به رابط کاربری شگفت‌انگیز MIUI12.5 نیز مجهز شده است.

Mi 11 Ultra با 8 هسته، از پردازشگر گرافیکی Adreno 660 برخوردار است. سخت افزار این گوشی به قدری قدرتمند استکه بازی‌ها و اپلیکیشن‌های پرحجم را با بالاترین گرافیک و بهترین کیفیت، اجرا می‌کند.

حافظه و دوربین

در این موبایل هوشمند،تنها چیزی که می‌توان به عنوان نقطه ضعف این دستگاه در نظر گرفت عدم پشتیبانی Mi 11 Ultra از کارت حافظه است.

شیائومی Mi 11 Ultra، تنها سه دوربین را در نظر گرفته است اما با همین سه دوربین، نیاز کاربر به طور کامل برطرف می‌شود. سه دوربین حرفه‌ای این گوشی عبارتند از یک دوربین 50 مگاپیکسلی عریض، دوربین 48 مگاپیکسلی با بزرگنمایی باکیفیت تا 5 برابر و یک دوربین 48 مگاپیکسلی فوق عریض.

دوربین سلفی این گوشی عکس را با کیفیت 20 مگاپیکسل و فیلم را به صورت 1080 پیکسل در اختیار کاربر می‌گذارد که کیفیت بسیار قابل قبولی است.

نمایشگر دوم

در شیائومی از یک نمایشگر دیگر نیز در پشت گوشی استفاده کرده که همیشه روشن باقی می‌ماند. این نمایشگر، زمان، تاریخ و موارد ضروری مثل میزان باتری و اعلان‌ها را نشان می‌دهد.

این نمایشگر، کیفیت بی‌نظیری داشته و از فناوری AMOLED بهره می‌برد. تراکم پیکسلی294ppi و و ابعاد 1.1 اینچی سبب شده تا نمایشگر پشتیMi 11 Ultra مخاطبان را هیجان زده کند.

سنسورها و امنیت

موبایل هوشمند شیائومی می اولترا 11، مجهز به یک سنسور اثرانگشت با کیفیت بالا در قسمت زیرین نمایشگر است. علاوه بر آن، یک سنسور تشخیص چهره نیز برای مسائل امنیتی این گوشی در نظر گرفته شده است. از دیگر سنسورهای تعبیه شده در این گوشی می‌توان به قطب‌نما، ژیروسکوب، مجاورت و شتاب‌سنج اشاره کرد.

این گوشی از باتری شگفت‌انگیز 5000 میلی‌آمپری و فناوری شارژ سریع 67W نیز برخوردار است.

بر اساس ادعاهای شیائومی، تنها 39 دقیقه زمان نیاز استتا گوشی به صورت کامل شارژ شود. علاوه بر این، موبایل شیائومی می اولترا 11 تنها در دو رنگ مشکی و سفید سرامیکی رونمایی شده و خبری از رنگ‌های عجیب و متنوع نیست.

در پایان اگر بخواهیم یک نتیجه‌گیری کلی راجع به گوشی شیائومی می اولترا 11 داشته باشیم، بهتر است به نمایشگری اشاره کنیم که مشخصا برای شکست رقبای خود ساخته شده است. این گوشی از نمایشگر دومی برخوردار است که در قسمت پشتی دستگاه و در کنار دورببین‌های اصلی تعبیه شده است. این نمایشگر، زمان، تاریخ و اعلان‌ها را به کاربر نشان خواهد داد.

معرفی موبایل شیائومی می 11

معرفی موبایل شیائومی می 11

شیائومی می 11

شیائومی در ابتدای سال ۲۰۲۱ پرچم‌دار خود یعنی می 11 را به بازار عرضه کرد. به جرئت می‌توان ادعا کرد که شیائومی Mi 11 یکی از بهترین گوش‌هایی است که تا به این لحظه توسط شیائومی معرفی شده است. این محصول، اولین گوشی شرکت شیائومی با پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ بود و با داشتن شارژر درون جعبه‌ی خود توانسته است از نارضایتی و انتقاد کاربران خود مصون بماند.

اپل در هنگام معرفی آیفون ۱۲، شارژر و هدفون را از درون جعبه برداشت و با شعار جلوگیری از اثرات مخرب زیست‌محیطی، جعبه دستگاه را کوچک‌تر کرد. به دنبال آن سامسونگ نیز از جعبه‌ی سری گلکسی S21 شارژر و هدفون را حذف کرد تا بدین ترتیب یک رسم نه چندان خوشایند بین شرکت‌های سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند به‌وجود بیاید. انتظار داشتیم شیائومی نیز در این مسیر قدم بگذارد اما این شرکت چینی تصمیم گرفت گوشی جدید خود را در دو مدل بدون شارژر و با شارژر و با قیمت یکسان راهی بازار کند. خوشبختانه درون مدل جهانی این گوشی، شارژر درون جعبه حضور دارد تا بدین ترتیب کاربر هیچ نگرانی بابت شارژ کردن گوشی نداشته باشد.

به صورت خلاصه باید بگوییم این گوشی طراحی فوق‌العاده زیبا و چشم‌نوازی دارد. شیائومی ماژول دوربین این محصول را به شکل جالب و منحصر‌به‌فردی طراحی کرد؛ مثلا دور دوربین اصلی آن که ۱۰۸ مگاپیکسل است، یک حلقه‌ی سفید رنگ وجود دارد تا جلب توجه کرده و زیبایی بیشتری داشته باشد.

برای پنل پشتی شیائومی می 11 از شیشه‌ی گوریلا گلس Victus استفاده شده که فوق‌العاده مقاوم و باکیفیت است. عملکرد بسیار خوب این شیشه‌ی محافظ را در گلکسی S21 اولترا و گلکسی نوت ۲۰ اولترا تجربه کرده بودیم، بنابراین از بابت کیفیت بالای آن مطمئن هستیم. البته پنل پشتی برخی مدل‌های این گوشی هم از چرم بسیار باکیفیت ساخته شده است. فریم دور گوشی اما از جنس آلومینیوم ساخته شده تا بدین ترتیب وزن پایین‌تری داشته باشد (۱۹۶ گرم). شیائومی Mi11 رنگ‌بندی متنوعی ندارد و کاربران تنها می‌توانند آن را در نسخه‌های خاکستری و آبی تهیه کنند.

نمایشگر شیائومی Mi11 طراحی بسیار خوب و مدرنی دارد. به گونه‌ای که حاشیه‌های آن به حداقل رسیده و جلوه‌ی بسیار زیبایی به پنل جلویی دستگاه بخشیده است. این نمایشگر ۶٫۸ اینچی و از نوع امولد است که از وضوح تصویر ۱۴۴۰ × ۳۲۰۰ یا همان +QHD بهره می‌برد.

قابلیت‌های نمایشگر شیائومی می 11 به همین چند گزینه‌ محدود نمی‌شود؛ شیائومی حسگر اثرانگشتی را در قسمت پایینی نمایشگر این گوشی تعبیه کرده است که علاوه بر شناسایی اثر انگشت، ضربان قلب کاربر را هم کنترل می‌کند.

در بخش سخت‌افزار نیز اسنپدراگون ۸۸۸، قلب تپنده‌ی گوشی را تشکیل می‌دهد که در کنار ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸/۲۵۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی، بالاترین سرعت را جهت رسیدگی به امور مختلف برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین آدرنو ۶۶۰ به‌عنوان گرافیک این گوشی در نظر گرفته شده تا بدین ترتیب Mi 11 در اجرای هیچ بازی از رقبای خود عقب نماند.

در قسمت دوربین این دستگاه، شاهد استفاده از یک لنز ۱۰۸ مگاپیکسلی اصلی هستیم که مدت زمان زیادی است در گوشی‌های شیائومی به کار برده می‌شود.Mi11 برخلاف نماینده‌ی قدرتمند سامسونگ یعنی گلکسی S21 اولترا تنها سه دوربین شامل یک دوربین اصلی، فوق عریض ۱۳ مگاپیکسلی و ماکرو ۵ مگاپیکسلی به کار می‌گیرد.

علاوه بر این‌ها، شیائومی دوربین این محصول را هم بهبود بخشیده است. در نهایت، حالت شب به تمام دوربین‌های این محصول راه یافت. یعنی دوربین‌های اصلی، فوق عریض و دوربین سلفی به حالت شب مجهز شدند تا کاربران بتوانند در هر شرایطی با این گوشی عکاسی مطلوبی داشته باشند. همچنین این گوشی در بخش فیلم‌برداری به یک قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز شده است تا علاوه بر حذف اشیا تصادفی تصاویر، به عکس رنگ‌های سینماتیک و زیبایی ببخشد.

از قابلیت‌های مهم این محصول می‌توان به پشتیبانی از فناوری 5G و بلندگوهای قدرتمند تنظیم شده توسط شرکت Harman Kardon اشاره کرد. خبری هم از جک 3.5 میلی‌متری هدفون در این محصول نیست که البته جای تعجبی هم ندارد چون هیچ پرچم‌دار جدیدی در حال حاضر از این جک استفاده نمی‌کند.

باتری این محصول ظرفیت ۴۶۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دارد که برای فراهم کردن انرژی لازم برای نمایشگر 6.8 اینچی این محصول کافی است. البته امکانات این گوشی به قدری مطلوب است که به سرعت شارژ باتری را تخلیه کند اما شیائومی برای جبران این موضوع، یک شارژر بسیار سریع ۵۵ واتی هم درون جعبه قرار داده که می‌تواند گوشی را تنها در مدت زمان ۴۵ دقیقه به صورت کامل شارژ کند. علاوه بر آن، Mi11 از فناوری شارژ بی‌سیم ۵۰ واتی و شارژ معکوس ۱۰ واتی نیز پشتیبانی می‌کند.

با در نظر گرفتن تمام این مزیت‌ها به نظر می‌رسد با پرچم‌دار ارزشمندی رو‌به‌رو هستیم که می‌تواند دیگر پرچم‌دارهای قدرتمند موجود در بازار را به چالش بکشد. به‌خصوص اینکه شارژر بسیار پرسرعتی نیز درون جعبه وجود دارد تا بدین ترتیب کاربر مجبور به پرداخت هزینه‌ی بیشتر برای خرید آداپتور نباشد.

معرفی Apple Watch SE

معرفی Apple Watch SE

Apple Watch SE ممکن است بسیاری از مشخصه‌های متمایزکننده اپل واچ سری 6 را نداشته باشد اما تقریبا همه ویژگی‌های مهم این ساعت‌ را در کنار همان طراحی با کیفیت، با قیمتی کمتر و مناسب‌تر به مصرف‌کنندگان ارائه می‌کند.

Apple Watch SE از نمایشگری همانند نمایشگر سری 6 برخوردار است که بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین نمایشگر به کار رفته در ساعت‌های هوشمند است. تنها نقصی که در این ساعت می‌توانیم به آن اشاره کنیم نمایشگر همیشه خاموش آن است؛ این ساعت برخلاف اپل واچ‌های سری 5 و 6 نمایشگری ندارد که همیشه روشن باشد و فقط زمانی که دست خود را بلند می‌کنید یا به صفحه ضربه می‌زنید زمان را نشان می‌دهد.

 

Apple Watch SE از تراشه S5 استفاده می‌کند که باعث شده سرعت واکنش گوشی چند برابر سریع‌تر از سری 3 باشد و علاوه بر آن برای شما این امکان را فراهم می‌آورد که بدون نیاز به تلفن همراه خود، قابلیت برقراری تماس، ارسال پیام و مواردی شبیه اینها را داشته باشید.

معرفی طراحی و عملکرد Apple Watch SE

معرفی Apple Watch SE

ساعت هوشمند اپل واچ

این ساعت از صفحه نمایش خیره کننده Retina که حاشیه‌هایی نازک و گوشه های منحنی دارد برخوردار است و در سه رنگ گلد، مشکی و سفید عرضه شده که جنس بدنه‌ی آن از آلومینیوم 100 درصد بازیافتی و سازگار با تمام بندهای اپل واچ موجود است.

رابط کاربری به کار رفته در Apple Watch SE ، امکان خواندن آیکون‌ها و فونت‌های مختلف را فراهم می‌کند؛ بنابراین مصرف کنندگان می‌توانند به راحتی اعلان‌ها، پیام‌های متنی و… را بررسی کنند.

این ساعت بلندگو و میکروفون‌های جدیدی را مورد استفاده قرار داده است که کیفیت مطلوبی برای برقراری تماس با Siri و Walkie-Talkie به همراه دارد علاوه بر آن، ساعت هوشمند SE وزن کمی داشته و فقط 36 گرم است.

Apple Watch SE از یک الگوریتم سفارشی همراه با یک شتاب‌سنج و ژیروسکوپ برای تشخیص سقوط کاربر استفاده می‌کند. این قابلیت با تجزیه و تحلیل مسیر حرکت مچ دست و شتاب ضربه، هشداری برای کاربر ارسال می‌کند که می‌تواند توسط کاربر رد شود و یا برای تماس با سرویس‌های اضطراری استفاده شود. اگر ساعت 60 ثانیه پس از احساس سقوط، بی حرکتی کاربر را احساس کند به طور خودکار با خدمات اضطراری تماس می‌گیرد.

علاوه بر آن به مخاطبین اضطراری که کاربر در حافظه گوشی ذخیره کرده است نیز پیامی ارسال میشود که در آن موقعیت مکانی کاربر را به عنوان مختصات طول و عرض جغرافیایی ارائه می‌دهد.

 

 

 

گوشی آیفون 12

گوشی آیفون 12

شرکت اپل در تاریخ 13 اکتبر سال 2020، از گوشی آیفون 12، 12 مینی، پرو و ​​پرو مکس در یک رویداد ویژه مجازی رونمایی کرد. آیفون برای طراحی گوشی‌های پرچمدار خود، از لبه‌ای تخت مشابه با آیفون 4 و 5 استفاده کرده است.

گوشی آیفون 12 در مقایسه با آیفون 11، 12٪ باریکتر و 15٪ حجم کمتری دارد و از نمایشگری با وضوح 2532 × 1770 پیکسل در هر اینچ برخوردار است.

اپل به ندرت طراحی فیزیکی محصولات خود را تغییر می‌دهد؛ بنابراین هر تغییری، هرچند کوچک، معمولاً مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. شما می‌توانید آیفون‌های سری 12 را همراه با این تغییرات جذاب خریداری کنید. مطمئناً، لمس لبه‌های تخت بعد از چند سال گرد بودن، تجربه خوشایندی است. علاوه بر این، مقاومت فیزیکی گوشی آیفون 12، با به کارگیری مواد جدید Ceramic Shield بهبود یافته است؛ زیرا قاب‌های گرد سری پیشین آیفون، احتمال افتادن و شکستگی را بالا برده بود.

این روزها تعداد کمی از تلفن‌های هوشمند دارای کناره‌های مسطح هستند؛ دلیل استفاده نشدن کناره‌های مسطح این است که معمولا لبه‌های آن در کف دست شما فرو رفته و گرفتن دستگاه را برای شما سخت می‌کند.

پردازنده‌ای سریع‌تر از رقبا

اپل می گوید پردازنده مرکزی شش هسته‌ای استفاده شده در گوشی آیفون 12، تا 50٪ سریعتر از هر تلفن هوشمند دیگری است. همچنین شامل یک پردازنده گرافیکی 4 هسته‌ای جدید است که تا 50٪ سریعتر از رقبا عمل می‌کند.

سری 12 برای برند محبوب آیفون، گامی رو به جلو است؛ اما بهترین عملکرد این برند نیست. گوشی آیفون 12 از طراحی جدید، جذاب، همراه با شبکه 5G و دوربین‌هایی فوق العاده برخوردار است. ظرفیت کم فضای ذخیره سازی و نبود شارژر در جعبه باعث می‌شود که توقع قیمت مناسب‌تری داشته باشیم؛ اما همچنان این پرچمداران قیمت بالایی دارند. علاوه بر این، برخی از ویژگی های مناسب ارائه شده در اندروید، مانند زوم دیجیتال سریع و نمایشگرهایی با نرخ تازه سازی سریع، در این سری از گوشی‌های آیفون وجود ندارد.

صفحه نمایش گوشی آیفون 12

صفحه LCD کار شده در آیفون، در سال‌های اخیر بدون شک پاشنه آشیل محصولات سطح بالای اپل بوده است، اما گوشی آیفون 12 این مسئله را بهبود بخشیده است. همه این‌ها به لطف نمایشگر 6.1 اینچی Super Retina XDR OLED است که نیاز شما را از یک صفحه نمایش ایده‌آل برآورده می‌کند.

با این دوربین، شما صاحب یک استودیو عکاسی هستید

با یک نگاه کلی، شاید این تصور پیش بیاید که دوربین‌های آیفون تغییر چندانی نداشته‌اند و دوربین عقب با لنز دوگانه، با همان طراحی سال گذشته تنظیم شده است که هر دو اپتیک گسترده و فوق‌العاده، توسط سنسورهای 12 مگاپیکسلی پشتیبانی می‌شوند. اجازه ندهید چشمتان شما را فریب دهد، زیرا دوربین‌های گوشی‌ آیفون 12 به طوری ویژه ارتقا یافته‌اند. به طور خاص دوربین اصلی، اکنون از طراحی 7 عنصری جدید با دیافراگم ƒ / 1.6 بهره می‌برد که عنوان بزرگترین دوربین در میان آیفون‌ها را در اختیار گرفته است.

گوشی آیفون 12 بیشترین استفاده را از 5G می‌برد

امروزه بسیاری از تلفن‌های هوشمند از قابلیت 5G پشتیبانی می‌کنند و کاربران نیازی به پرداخت هزینه بیشتر، برای دریافت این ویژگی ندارند. با این حال اپل، از امتیازی صحبت به میان آورده است که سری 12 این برند را از سایر تلفن‌های همراه با قابلیت 5G متمایز می‌کند. در حالی که اکثر گوشی‌های 5G تنها از نوع خاصی از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند و نسبت به انواع دیگر آن کارایی ندارند، گوشی آیفون‌ 12، برای کار با بیشترین باند 5G ساخته شده‌اند، که به معنای احتمال بیشتری برای پوشش 5G است.

با این وجود، نباید جزئیات مناسب در این گوشی‌ها را نادیده بگیریم. جدیدترین گوشی‌های این برند، با وجود داشتن مشخصات فنی قابل تامل، همچنان هیجان‌انگیز هستند و کماکان یکی از بهترین گوشی‌هایی است که می توانید خریداری کنید.

 

گوشی سامسونگ گلکسی a11

موبایل سامسونگ گلکسی A11

موبایل سامسونگ گلکسی A11، در ماه مارس سال 2020، با مجموعه‌ای از ویژگی‌های قابل توجه، منتشر شد تا تنوع را در محصولات سری A به حداکثر برساند. این گوشی سامسونگ، دارای تعداد زیادی ویژگی قابل توجه است. از پردازنده هشت هسته‌ای گرفته تا حافظه قابل ارتقا و صفحه نمایش 6.4 اینچی.

چیزهای زیادی برای دانستن درباره A11 وجود دارد اما ما با دوربین سه گانه چشمگیر این گوشی شروع می‌کنیم که از یک دوربین فوق‌العاده 5 مگاپیکسلی تشکیل شده و دارای میدان دید 115 درجه است. هم‌چنین می توانید از دوربین 13 و 2 مگاپیکسلی که تنها برای تنظیم عمق میدان تعبیه شده‌اند، درست مانند یک عکاس حرفه‌ای عمل کنید، عکس‌های باکیفیت بگیرید، و سپس آن‌ها را روی صفحه نمایش HD با کیفیت Infinity_O تماشا کنید. علاوه بر تمام این‌ها، دوربین سلفی موبایل سامسونگ گلکسی A11 نیز 8MP است و قابلیت فوکوس زنده دارد.

هنگامی که کارهای سنگین‌تری مانند باز کردن برنامه های سنگین گرافیکی، بازی کردن، پخش مداوم ویدئو و… را انجام می‌دهید، پردازنده هشت هسته‌ای، دقیقا همان چیزی است که به آن احتیاج دارید. علاوه بر آن، 2 گیگابایت رم گوشی، بدون در نظر گرفتن این که از تلفن برای چه کاری استفاده می‌کنید، یک تجربه سریع، روان و کارآمد را به شما ارائه می‌کند.

از معایب موبایل سامسونگ گلکسی A11 می‌توان به جنس بدنه‌ی آن اشاره کرد که از پلاستیک است و با روکش براقی پوشانده شده است. این مسئله باعث می‌شود که به راحتی لکه ها و کثیفی ها به گوشی شما جذب شوند.

تلفن‌های میان‌رده در سال‌های اخیر، بسیار پیشرفت کرده‌اند و گلکسی A11 نیز از این قاعده مستثنی نیست. صفحه نمایش عظیم و شفاف 6.4 اینچی با پنل PLS TFT،موبایل سامسونگ گلکسی A11 را به عنوان دستگاهی ایده‌آل برای تماشای فیلم با کیفیت بالا، معرفی می‌کند.

استفاده از گذرواژه‌های ساده، دیگر برای مصرف‌کنندگان جذاب نیست. گلکسی A11، برای امنیت داخلی، از حسگر اثر انگشت و نرم‌افزار تشخیص چهره کمک می‌گیرد. حسگر اثر انگشت درست مانند گوشی‌های جدید سامسونگ، در پشت گوشی و در قسمت بالایی آن، تعبیه شده تا به راحتی قابل استفاده باشد.

موبایل سامسونگ گلکسی A11 به صورت استاندارد، با 32 گیگابایت حافظه همراه است. شما می‌توانید با به کارگیری کارت حافظه، فضای گوشی خودتان را تا 512 گیگابایت ارتقا دهید.

موبایل سامسونگ گلکسی S21

موبایل سامسونگ گلکسی S21

موبایل سامسونگ گلکسی S21 که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم معمولی ترین نسخه از خانواده‌ی سامسونگ است که 14 ژانویه سال 2021 گوشی‌های سری S21 خود را معرفی و 15 ماه بعد روانه بازارهای جهانی کرد. این گوشی از اینترنت 5G نیز پشتیبانی می‌کند.
سامسونگ برای این سری از گوشی‌های خود طراحی جدیدی را در نظر گرفته است؛ به طوری که طراحی خانواده‌ی گلکسی S21 سامسونگ، از مدل‌های قبلی فاصله گرفته و جلوه امروزی‌تری پیدا کرده است.

ساختار بدنه

این گوشی مانند سایر پرچمداران این برند، ساختاری از جنس فلز و شیشه دارد و پنل جلویی موبایل سامسونگ گلکسی S21 نیز از جنس گوریلاگلس است. سامسونگ برای این گوشی 4 رنگ جذاب و متفاوت را در نظر گرفته تا کاربران بتوانند در میان رنگ‌های مختلف صورتی، بنفش، سفید و خاکستری حق انتخاب داشته باشند.

حافظه داخلی

باید در نظر داشته باشید که این گوشی درگاه اختصاصی برای کارت حافظه ندارد و شما محدود به استفاده از حافظه داخلی گوشی هستید؛ بنابراین هنگام خرید میزان حافظه را مدنظر قرار دهید.

نمایشگر درخشان

نمایشگرهای سامسونگ همیشه رضایت کاربران را در پی داشته است و موبایل سامسونگ گلکسی S21 نیز از این قاعده مستثنی نیست. نمایشگر این گوشی از یک پنل 2.6 اینچی از نوع 2x AMOLED Dynamic تشکیل می‌شود؛ بنابراین شما یک گوشی با نمایشگر بسیار باکیفیت و روشن را در دست خواهید داشت. علاوه بر آن رزولوشنی که این گوشی در اختیار کاربر قرار می‌دهد 2400 × 1080 پیکسل است.

سخت‌افزار و نرم‌افزار

پرچمدارن 2021 سامسونگ چه از نظر سیستم عامل چه از نظر نسخه رابط کاربری کاملا به روز هستند؛ از جمله موبایل سامسونگ گلکسی S21 که با جدیدترین نسخه اندروید، یعنی اندروید 11 و به روزترین رابط کاربری سامسونگ یعنی 0.3 UI One به بازارهای جهانی ارائه شده است.
پردازنده گرافیکی در نظر گرفته شده برای این پرچمدار در نسخه های بین‌المللی G78-Mali و در نسخه‌های آمریکایی و چینی 660 Adreno خواهد بود.
سامسونگ برای گلکسی S21، لنزهای سه گانه‌ای متشکل از: یک لنز 12 مگاپیکسلی، لنز اصلی 64 مگاپیکسلی، لنز تله‌فوتو 12 مگاپیکسلی و لنز
اولتراواید را در نظرگرفته است.

لنز اصلی

لنز موبایل سامسونگ گلکسی S21 واید بوده و می‌توانید عکس‌هایی با دامنه‌ی وسیع ثبت کنید. همچنین S21 از زوم 3 برابر پشتیبانی می‌کند که قابلیت نمایش جزئیات حتی از فاصله‌ی دور را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از قابلیت‌های مجموعه دوربین‌های این دستگاه می‌توان به پاناروما، HDR و فلش LED اشاره کرد.
دوربین سلفی 10 مگاپیکسلی این گوشی از تکنولوژی فوکوس خودکار دوال پیکسل (Pixel Dual) که در گوشی‌های پرچمدار استفاده می‌شود بهره برده است. تاثیر به کارگیری این تکنولوژی بر سرعت فوکوس و دقت دوربین فوق العاده است. با دوربین سلفی S21 می‌توانید به راحتی ویدئوهایی با کیفیت 4K یا 1080 ضبط کنید.

باتری

یک باتری 4000 میلی‌آمپری برای موبایل سامسونگ گلکسی S21 در نظر گرفته شده است که به لطف وجود پردازنده 5 نانومتری، بسیار بهینه‌تر از سایر باتری‌ها با همین ظرفیت عمل می‌کند. همچنین سامسونگ، گلکسی S21 را با شارژر وایرلس 15 واتی به دست کاربران می‌رساند. شایان ذکر است این گوشی از شارژ معکوس 5.4 واتی پشتیبانی می‌کند که از آن بعنوان یک پاوربانک برای شارژ ساعت هوشمند و سایر گجت‌های خود نیز می توانید بهره ببرید.